<-BlogTitle->
.:: Your Adversing Here ::.
 

هشدار خلبان آمريكايي: نيروي هوايي ايران را دست‌كم نگيريد

يك خلبان ارشد آمريكايي با اشاره به اطلاعات موجود از نيروي هوايي ايران و مقايسه آن با عراق، هشدار داده كه نبايد اين نيروي مجهز را دست‌كم گرفت.

به گزارش سرويس بين‌الملل «بازتاب» به نقل از سايت فناوري دفاعي، «ديويد اكس» مي‌نويسد: رويارويي با ايران در مورد تمايلات اتمي اين كشور، زماني كه من در اسكادران جنگنده‌هاي 332 در پايگاه هوايي در «السعد» عراق بودم در حال شروع شدن بود. بحث‌هايي در مورد حمله هوايي و بمباران ايران مطرح مي‌شد. براي مثال يكي از مكالمات صورت گرفته را نقل مي‌كنم:
من: اوه خداي من، ما نمي‌توانيم از عده جنگ با ايران برآييم.

هوانورد 1: هرچه باشد آنها را نابود مي‌كنيم.
هوانورد 2: آنها «F-14» دارند.
هوانورد 3: آره، همسر من (كه در شمال عراق بوده) يكي از آنها را ديده
هوانورد 1: باز هم نابودشان مي‌كنيم.
من: اوه خداي من.

خدا به ما كمك كند اگر اين كار به خشونت بكشد، چون در آن نيروي هوايي آمريكا نقش مهمي را ايفا خواهد كرد. ماه‌هاست كارشناسان طرح بمباران‌هاي سنگين را بر اهداف اتمي ايران مطرح مي‌كنند و شايد بحث تغيير رژيم را نيز به ميان آورند.
اما نبايد انتظار داشته باشيم كه نيروي هوايي ايران نيز مانند عراق در سال‌هاي 1991 و 2003 عمل كند. برخلاف نيروي هوايي عراق، نيروي هوايي جمهوري اسلامي ايران، نيرويي مجهز، آموزش‌ديده و مشتاق نبرد است.

علاوه بر جنگنده‌هاي «F14» كه 79 فروند از آنها را خود آمريكا در زمان سلطنت شاه به ايران فروخته بود. ايران داراي هواپيماهاي زير هم هست: ميگ 29، su24، F-5E، فانتوم F-4E، MirageE1 كه روي هم حدود سيصد جنگنده است. مدل همه آنها قديمي است اما حفظ شده‌اند و در بسياري موارد توسط صنعت هوايي بومي اين كشور به روز شده‌اند، صنعتي كه ديگر در زمينه مهندسي سلاح‌هاي نقص‌دار و قطعات يدكي و حتي موتورها حرفه‌اي شده‌ است.

نيروي هوايي جمهوري اسلامي ايران، داراي تانكرهاي سوخت‌رسان هوايي است كه اكثر نيروهاي پيشرفته دارا هستند.
«تام كوپر» و «ليام دولين» دو كارشناس برجسته هوايي در شماره جديد مجله «combat Aircraft» مقاله‌اي را در مورد نيروي هوايي ايران نوشته‌اند. آنان با افرادي كه به رفع معايب ناوگان هوايي نظامي ايران پرداخته‌اند و به عنوان خدمه نيروي دريايي آمريكا در خليج فارس، با پرنده‌هاي ايراني سر و كار داشته‌اند، مصاحبه كردند. در اين مقاله به غرب در مورد دست‌كم گرفتن نيروي هوايي ايران، هشدار داده شده است.

او در نوامبر 2003، يك «USA FE-3» آمريكايي كه در حال پرواز در مرز عراق بوده، يك گروه حدود شانزده تايي از جنگنده‌هاي «F14» ايراني را ديده... بزرگ‌ترين گروه «F14» ايراني را ديده، بزرگ‌ترين گروه «F14» ايراني در حال پرواز كه از سال 97 تاكنون توسط نيروي هوايي آمريكا شناسايي شده. در آن سال نه فروند «F14» در خليج فارس توسط نيروي دريايي آمريكا شناسايي شده بود.

در طول تابستان 2005 چندين فروند Su-24 در خليج فارس مشاهده شدند كه با موشك‌هاي چيني ضدكشتي C802K-2 مجهز شده بودند. فانتوم‌هاي ايراني نيز معمولا با موشك‌هاي AIM-7 و AIM-9 (موشك‌هاي هوا به هوا) مشاهده شده‌اند.

ما هم‌اكنون با اولين اسكادران «F-22» و تجهيز نيروهايمان به رادارهاي الكترونيكي قوي، توانايي شكست آنها را داريم. اما اين كار راحت نخواهد بود. ايران با موشك‌هاي زمين به هواي «SA-15» پدافند قدرتمندي نيز دارد كه بايد از بين برود و به ياد داشته باشيد كه اين نبرد هوايي، مي‌تواند تنها پيش‌درآمد يك حمله زميني باشد. سال گذشته من در مرز ايران و عراق همراه گارد ملي تنسي به تمرين نظامي شاخه‌هايي از ارتش ايران گوش مي‌داديم. آنها همگي تأييد كردند كه توانايي گذشتن از مرز را در صورت لزوم ندارند. ما بايد راه‌حلي ديپلماتيك براي مشكل اتمي ايران پيدا كنيم. (ديويد اكس)

 • نوشته : Lord 128
 • تاریخ: دوشنبه دهم مهر 1385
 •  
 • ويژگيهاي موشك فوق مدرن ايران

  فرمانده نيروي هوايي سپاه پاسداران ويژگيهاي موشك فوق سري ايران كه امروز براي اولين بار در جريان رزمايش بزرگ پيامبر اعظم (س) آزمايش شد را تشريح كرد.

  به گزارش خبرگزاري فارس سردار حسين سلامي با اشاره به آزمايش موفقيت آميز موشك فوق مدرن با قابليت گريز از رادارهاي دشمن گفت: امروز فرماندهي موشكي نيروي هوايي سپاه پاسداران انقلاب اسلامي توانست در يك پرتاب بسيار موفقيت آميز هم در مرحله پرتاب و هم در فرود، يكي از موشك‌هاي نسل جديد را با موفقيت كامل آزمايش كند.
  وي با تأكيد بر اينكه اين موشك و تمام اجزاي متعلق به آن با ابتكار دانشمندان عزيز ايراني در وزارت دفاع و پشتيباني نيروهاي مسلح جمهوري اسلامي ايران طراحي و ساخته شد، تصريح كرد: اين موشك داراي قابليت هاي فني و عملياتي منحصر به فردي است كه به جرأت مي توان گفت كه نمونه اين موشك حتي در بين ارتشهاي مدرن و پيشرفته دنيا هم جايگاهي ندارد و صرفاً متعلق به ابتكار، نوآوري و خلاقيت دانشمندان و متفكران ايراني است و متناسب با نيازمندي هاي دفاعي كشور عزيز ايران طراحي و ساخته شده است.

  فرمانده نيروي هوايي سپاه پاسداران انقلاب اسلامي با تأكيد براينكه اين موشك از سيستم موشكي ساير كشورها الگوبرداري نشده است، خاطرنشان كرد: اين فناوري بر مبناي گريز از سيستم هاي دفاع ضدموشك و گريز از رادارهايي كه كراس‌سكشن هاي بسيار كوچك و ميكروسكوپيك را ارزيابي مي كنند، طراحي شده است.
  سلامي اضافه كرد: اين موشك پس از جدايي از كلاهك به چند موشك تبديل مي شود كه در امتداد مسيرهاي واگرا قادر هستند همزمان چند هدف متنوع را با دقت مورد اصابت قرار دهند.
  وي اضافه كرد: به دليل همين تنوع و تجزيه سيستم، قادر هستند كه از رادارهاي دشمن گريز كنند و سيستم ضد موشك دشمن را سرگردان كنند. بنابراين اين فناوري كاملاً نوين است و هيچ برداشت الگوبرداري از سيستم موشكي كشورها به عمل نيامده است چون اساساً فرمول چنين فناوري در ارتشها و در صنايع دفاعي كشورهاي مختلف، محرمانه است و نمي‌توان از آن الگوبرداري كرد.
  فرمانده نيروي هوايي سپاه تأكيد كرد: ما امروز به يك سطح و تراز بالاتري از توانمندي موشكي نسبت به گذشته دست يافتيم و احساس مي كنيم اين موفقيت يكي از اعجازهاي توانمندي دفاعي ماست كه در اين شرايط به ملت ايران هديه شده است.
  سلامي با بيان اينكه در اين رزمايش سلاح هاي پيشرفته ديگري مورد آزمايش قرار مي گيرد، اظهار داشت: در آينده اي نزديك خبرهاي خوش ديگري را هم در زمينه جهش هاي جديدتري از فناوري هاي نوين را خواهيم داشت كه به اطلاع ملت عزيز ايران خواهيم رساند.
  خاطر نشان مي‌شود صبح شنبه همزمان با آغاز رزمايش بزرگ پيامبر اعظم (ص) در آبهاي خليج فارس نسل جديد موشك‌هاي ايراني با قابليت گريز از رادار با موفقيت آزمايش شد.
  نيروي دريايي سپاه پاسداران انقلاب اسلامي با همكاري نيروي دريايي و هوايي ارتش جمهوري اسلامي ايران، نيروي هوايي، نيروي مقاومت بسيج و نيروي انتظامي، رزمايش بزرگ دريايي را با نام پيامبر اعظم (ص) و با رمز «محمد رسول الله» و با پرتاب يك فروند موشك شهاب 2 به نشانه اعلام پيام صلح و دوستي به كشورهاي حاشيه خليج فارس و درياي عمان آغاز كرد.
  اين رزمايش كه وسعت آن از شمال خليج فارس تا چابهار است، از خط ساحلي تا به عمق 40 كيلومتر اجرا مي‌شود و تا 17 فروردين ادامه خواهد داشت و بيش از 17 هزار نفر از رزمندگان نيروهاي مسلح و نيروهاي بسيج مردمي در آن شركت خواهند داشت.

 • نوشته : Lord 128
 • تاریخ: شنبه یکم مهر 1385
 •  
 • |

  morningstar

  Lord 128

  morningstar

  http://morningstar.blogfa.com

  سرباز پارسی

  سرباز پارسی - فناوری ایرانی

  سرباز پارسی

  آرتیمیس (بزرگترین دریاسالار ایرانی)
  آرتميس Artemis نخستين زن دريانورد ايراني است كه درحدود 2480 سال پيش،فرما درياسالاري خويش را از سوي خشايارشاه هخامنشي دريافت كرد و اولين بانویي مي‌باشد كه در تاريخ دريانوردي جهان در جايگاه فرماندهي دريايي قرار گرفته است.
  حسین رشیدی 128
  " ستاره صبح " تازه های جنگ افزار ... جنگ نرم

  سرباز پارسی

  قالب بلاگفا

  قالب پرشين بلاگ

  قالب وبلاگ

  Free Template Blog