<-BlogTitle->
.:: Your Adversing Here ::.
 

سیمونوف (سیمینوف) اس کا اس

تاریخچه تفنگ سیمونوف

این سلاح توسط طراح معروف روسی ، یعنی آقای Simonov ساخته شد که سلاح سبک avs-36 و سلاح ضد تانک ptrs نیز از کارهای او میباشد.

SKS به معنای Samozaryadnyj Karabin Simonov ( سلاح نیمه اتوماتیک کارابین سیمونوف) میباشد.

اولین نمونه این سلاح در سال 1945 ساخته و در خطوط مقدم جبهه بر علیه آلمانها آزمایش شد. در سال 1949 ارتش شوروی این سلاح را رسما ارتقا داده و با نام sks goda ارائه کرد. با ورود سلاح ak-47 و aks به صحنه های جنگ ، به تدریج کاربرد سلاح sks محدود شده و پس از اندکی از خدمت خارج شد . البته همانند سایر سلاحههای ساخت شوروی ، جواز ساخت این سلاح به بسیاری از کشورهای هم پیمان شوروی مثل چین ، یوگسلاوی ، آلبانی و آلمان شرقی صادر شده که البته انواع ساخته شده در این کشورها دارای تفاوتهای جزئی با مدل پایه می باشند .

از جمله این تفاوتها سرنیزه ، شعله پوش و قسمتهای جزئی دیگر است .گفته می شود برخی واحدهای ارتش شوروی تا سالهای پایانی دهه 80 میلادی از این سلاح استفاده میکردند.همچنین می توان تعداد زیادی از این سلاح را در مراسم رژه و تشریفات نیروهای روسی دید. نمونه های ورزشی و شکاری این سلاح نیز ساخته شدهاند و دارای متعلقات فراوانی از جمله قنداق ، دوپایه ، دوربین و دستگاه نشانه روی در اندازه های متفاوت هستند.

مشخصات تفنگ سیمونوف

این سلاح در کل از سیستم گلنگدن مسلح شونده با گاز باروت استفاده می کند. پیستون گاز آن از نوع اصطلاح کورس کوتاه می باشد.تغذیه این سلاح بوسیله شانه فشنگهای 10 تیری صورت میگیرد.


سیمونوف (سیمینوف) اس کا اساین سلاح فاقد سوزن آتش است و عمل ضربه زدن به چاشنی توسط چخماق انجام میشود.قنداق این سلاح از جنس چوب است.دستگاه نشانه روی آن در جلو از نوع تیغه ای و در عقب از نوع تنظیم شونده میباشد و در مدلهای نظامی سرنیزه در جای خود ثابت است و در مواقع عدم کاربرد در زیرلوله جمع میشود.

این سلاح در مجموع نسبت به ak-47 از دقت و قدرت بیشتری برخوردار است ولی برای بکار بردن در میادین جنگ امروزی مناسب نمی باشد.دلیل این امر ظرفیت کم فشنگ برداری و نداشتن قابلیت شلیک در حالت رگبار است.

مختصات فنی تفنگ سیمونوف

کالیبر : 39 ×62/7 میلیمتری

مکانیزم : فشار غیر مستقیم گاز باروت و گلنگدن دندانه دار

طول سلاح : 2/102 سانتیمتر

طول لوله : 52 سانتیمتر

وزن سلاح خالی : 86/3 کیلو گرم

ظرفیت خشاب : 10 تیر

سیمونوف (سیمینوف) اس کا اس

 • نوشته : Lord 128
 • تاریخ: چهارشنبه سی ام دی ۱۳۸۸
 •  
 • |

  morningstar

  Lord 128

  morningstar

  http://morningstar.blogfa.com

  سرباز پارسی

  سرباز پارسی - سیمونوف (سیمینوف) اس کا اس

  سرباز پارسی

  آرتیمیس (بزرگترین دریاسالار ایرانی)
  آرتميس Artemis نخستين زن دريانورد ايراني است كه درحدود 2480 سال پيش،فرما درياسالاري خويش را از سوي خشايارشاه هخامنشي دريافت كرد و اولين بانویي مي‌باشد كه در تاريخ دريانوردي جهان در جايگاه فرماندهي دريايي قرار گرفته است.
  حسین رشیدی 128
  " ستاره صبح " تازه های جنگ افزار ... جنگ نرم

  سرباز پارسی

  قالب بلاگفا

  قالب پرشين بلاگ

  قالب وبلاگ

  Free Template Blog